[صفحه اصلی ]   [Archive]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
نویسندگان محترم لطفا قبل از ارسال مقاله حتما مشاهده بفرمایید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..

جستجو در مقالات منتشر شده


2 نتیجه برای عباسی دلویی

آسیه عباسی دلویی، عباس قنبری نیاکی، احمد عبدی،
دوره 2، شماره 3 - ( سال دوم، شماره 3، بهار وتابستان 1389 1389 )
چکیده

زمینه و اهداف: همچون سایرارگان‌های بدن، خون نیز به هر نوع فعالیت بدنی ویژه پاسخ یکسانی نمی‌دهد. نوع فعالیت، زمان، شدت و مدت، شرایطی هستند که بدن به آن واکنشی مناسب از خود نشان می‌دهد و با توجه به اینکه در رابطه با ورزش کیک‌بوکسینگ مطلبی گزارش نشده است؛ بنابراین ضرورت دیدیم که به بررسی اثر یک جلسه تمرین غیررقابتی کیک‌بوکسینگ به شیوه دایره‌ای بر برخی از متغیرهای لکوسیت و ترومبوسیت خون در کیک‌بوکسورهای جوان بپردازیم. روش شناسی: 13 پسر کیک‌بوکسور جوان به‌طور تصادفی در دو گروه تجربی و کنترل قرار گرفتند. یک تمرین دایره‌ای شامل 6 تکنیک کیک‌بوکسینگ برای 7 دور متناوب، بدون توقف در ایستگاه‌ها و فقط استراحت در دورها انجام شد. در زمان‌های 30 دقیقه قبل، بلافاصله بعد، 45 و 90 دقیقه پس از تمرین نمونه‌گیری خونی به عمل آمد. یافته ها: پس از تصحیح حجم‌ پلاسمایی مشاهده شد که تعداد‌ گلبول‌سفید، تعداد‌ لنفوسیت و تعداد‌ پلاکت افزایش معنی‌داری را بلافاصله پس از تمرین نشان دادند؛ ولی تعداد‌ پلاکت‌های‌ غیرطبیعی، قطر‌متوسط ‌پلاکتی و حجم ‌متوسط ‌پلاکتی‌ تغییر معنی‌داری نداشتند. نتیجه گیری: با توجه به نتایج پژوهش حاضر، حدس زده می‌شود که تغییرات در متغیرهای لکوسیتی و ترومبوسیتی در پاسخ به تمرین، احتمالاً به دلیل فرآیند دیمارژینیشن و یا به دلیل تصفیه آدرنالین (اپی‌نفرین) ‌باشد.
مقصود پیری، محمدعلی کهن پور، آسیه عباسی دلویی،
دوره 8، شماره 16 - ( سال هشتم/ شماره 2/ پیاپی 16/ پاییز و زمستان 1395 1395 )
چکیده

مقدمه و هدف: هدف از پژوهش حاضر، تأثیر دو نوع تمرین مقاومتی با و بدون انسداد عروق مستقل از رژیم غذایی بر ترکیب بدنی، پروفایل لیپید و پروتئین واکنشی C زنان جوان غیر ورزشکار بود.
روش‌شناسی: 45 زن جوان غیر ورزشکار (سن 7/3±5/26 سال، قد 8/3±4/167سانتی‌متر، وزن 1/4±66 کیلوگرم و شاخص توده بدنی 7/0±5/23 کیلوگرم بر مترمربع) به صورت هدفمند انتخاب و به صورت تصادفی در سه گروه تمرین مقاومتی سنتی، تمرین مقاومتی با انسداد عروق و کنترل (هر گروه 15 نفر) قرار گرفتند. دو گروه تجربی به مدت 24 هفته و هر هفته چهار جلسه در برنامه تمرینی خود شرکت کردند. گروه مقاومتی سنتی، تمرینات را با شدت 70 تا 80 درصد یک تکرار بیشینه تا حد خستگی؛ و گروه تمرین مقاومتی با انسداد عروق، تمرینات را با شدت 20 تا 30 درصد یک تکرار بیشینه تا حد خستگی انجام دادند.
یافته­ ها: نتایج نشان داد هر دو نوع تمرین مقاومتی باعث کاهش معنادار تری گلیسرید، کلسترول تام، کلسترول، لیپوپروتئین با چگالی کم، لیپوپروتئین با چگالی خیلی کم و پروتئین واکنشی C و نیز افزایش معنادار کلسترول و لیپوپروتئین با چگالی بالا در این زنان شد (P<0.05)؛ اما تفاوت بین دو گروه معنادار نبود (P>0.05).
بحث و نتیجه­ گیری: تمرینات مقاومتی با انسداد عروق اگرچه با شدت کمتری انجام می­شوند، اما به دلیل ایجاد هیپوکسی و لذا نیازهای متابولیک مشابه، احتمالاً همان تأثیرات تمرینات مقاومتی شدید را بر پروفایل لیپید و التهاب سیستمیک به عنوان عوامل خطرزای قلبی ایجاد می­کنند. 


صفحه 1 از 1     

Persian site map - English site map - Created in 0.17 seconds with 27 queries by YEKTAWEB 3781