راهنمای تدوین و ارسال مقالات

((راهنمای تدوین و ارسال مقالات))

از پژوهشگران گرامی تقاضا می‌شود قبل از ارسال مقاله به نشریه به موارد زیر توجه فرمایید:

 1. هدف مجله‌ی مطالعات جغرافیایی مناطق خشک، چاپ و انتشار مقاله‌های علمی‌ـ پژوهشی در زمینه‌ی جغرافیا با رویکرد شناخت، برنامه‌ریزی و مدیریت مناطق خشک در ابعاد طبیعی، انسانی و... می‌باشد. 
 2. با توجه به اهمیت مباحث نظری در جغرافیا، مقاله‌های مربوط به حوزه‌های روش‌شناسی، فلسفه‌ جغرافیا و... از اولویت چاپ برخوردارند.
 3. مجله مقاله‌های استخراج شده از پایان‌نامه‌های دانشجویان دکتری و همچنین طرح‌های پژوهشی خاتمه‌یافته از اولویت چاپ برخوردار می‌باشند.
 4. ارسال مقالات فقط از طریق سامانه‌ی نشریه‌ی مطالعات جغرافیایی مناطق خشک به آدرس زیر انجام می‌پذیرد:
http://journals.hsu.ac.ir/jarhs
 1. هیأت تحریریه نشریه حق رد یا پذیرش، ویراستاری و چاپ مطالب مقالات را برای خود محفوظ می‌دارد و نیز از بازگرداندن مقالات دریافتی معذور است.
 2. حداکثر حجم مقاله، شامل بدنه متن، شکل‌ها، نمودارها و جدول‌ها ۲۰ صفحه باشد.
 3. مقاله ارسالی نباید در هیچ یک از نشریه‌های داخلی و خارجی و یا مجموعه مقالات خارجی چاپ شده باشد.
 4. مسئولیت صحت و سقم مقاله به‌لحاظ علمی و محتوایی به عهده نویسنده یا نویسندگان محترم میباشد و نشریه در این راستا هیچگونه مسئولیتی را عهدهدار نمیگردد.
 5. به ازای هر عنوان مقاله، مبلغ پانصد هزار ریال برای داوری و مبلغ سه میلیون ریال (معادل ۳۰۰۰۰۰ تومان) برای انتشار آن از نویسنده‌ی مسئول دریافت خواهد شد (با عنایت به بند ۶ از مصوبات صورتجلسه هیأت تحریریه نشریه مطالعات جغرافیایی مناطق خشک در تاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۲۴).
 6. برای تسریع روند داوری مقاله، دریافت امتیاز بخش ویراستاری فارسی و انگلیسی توسط داور و همچنین تسریع در چاپ مجله، به کلیه همکاران و نویسندگان مقالات پیشنهاد می‌گردد قبل از ارسال و بارگذاری مقالات نسبت به ویرایش ادبی (فارسی و انگلیسی) آن توسط افراد متخصص اقدام نمایند تا مقاله دارای انشایی روان و از نظر دستور زبان و آیین نگارش بدون اشکال باشد.
 7. مقالات ارسال‌شده برای انجام اصلاحات، در صورت عدم دریافت پاسخ از سوی نویسنده در تاریخ معین‌شده و همچنین مقالات رد یا انصراف داده‌شده، پس از سه ماه، از مجموعه آرشیو مجله خارج خواهد شد و مجله در این زمینه هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 8. درج نام تمامی نویسندگان مقاله در سامانه نشریه به منظور ارسال ایمیل برای اطلاع از ثبت مقاله در این نشریه ضروری می‌باشد. همچنین، الزامی است که پست الکترونیک نویسنده مسؤول ایمیل دانشگاهی باشد.
 9. برابر مصوبه‌ی هیأت محترم تحریریه‌ی نشریه به تاریخ ۲۶/۰۱/۱۳۹۵، پس از تأیید و پذیرش مقاله نام هیچ یک از صاحبان و همکاران مقاله، حذف، اضافه و یا تغییر داده نخواهد شد.
 10. مجله از پذیرش مقالات ترجمه‌ای برای چاپ معذور است.
 11. ارسال چکیده مبسوط انگلیسی منوط به پذیرش قطعی مقاله از سوی داوران و اعلام نتیجه نهایی به نویسنده/نویسندگان می‌باشد. لذا در مرحله اولیه ارسال مقاله برای داوری نیاز به ارائه چکیده مبسوط نمی باشد.
 
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE 
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 19993 بار   |   دفعات چاپ: 1283 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 216 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه مطالعات جغرافیایی مناطق خشک می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Journal of Arid Regions Geographics Studies

Designed & Developed by : Yektaweb